czwartek, 17 marca 2016

ciąg dalszy kolorów


NIEBIESKI.
Kolor ten ma związek z gardłem i tarczycą; łagodzi, ochładza i uspokaja. Obniża ciśnienie krwi. Ma działanie obkurczające i przeciwzapalne. Nasycony błękit pobudza szyszynkę, która reguluje sen. Ciemnoniebieski skutecznie uśmierza ból. Działa również na układ kostny, korzystnie wpływa na szpik.
TURKUSOWY.
Kolor ten współpracuje z grasicą. Jeśli mamy stargane nerwy lub osłabioną odporność, turkus działa jak środek wzmacniający. Stymuluje również tarczycę i płuca.
INDYGO.
Indygo ma właściwości narkotyczne, niektórzy lekarze w Teksasie wykorzystują światło koloru indygo do znieczulania podczas drobniejszych operacji.
FIOLET.
Fiolet wpływa na mózg i cały układ nerwowy; działa oczyszczająco i antyseptycznie. Koi nerwy i łagodzi ,, palące” dolegliwości, takie jak udar słoneczny i oparzenia słoneczne. Tłumi uczucie głodu i reguluje przemianę materii.

Każdemu układowi naszego organizmu odpowiadają różne zakresy częstotliwości – różne barwy światła widzialnego. Brak jakiegoś zakresu barw wpływa niekorzystnie na odpowiadający mu układ.

Podsumowując tę część ujmuję w następujący sposób:
Kolor fioletowy odpowiedzialny jest za centralny układ nerwowy.
Kolor żółty działa na układ nerwowy i układ pokarmowy.
Kolor niebieski to kolor odpowiedzialny za układ oddechowy.
Kolor zielony to układ krążenia i układ nerwowy przywspółczulny.
Kolor pomarańczowy to układ rozrodczy.
Kolor czerwony to układ mięśniowy, krew i tętnice.
Kolor ciemnoniebieski to układ kostny i krew żylna.

Ciąg dalszy nastąpi..........

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz