sobota, 15 kwietnia 2017

Jak się oczyszcza organizm dziecka.

PIĘĆ KANAŁÓW OCZYSZCZANIA ORGANIZMU U DZIECKA.

  1. Układ limfatyczny.
  2. Układ oddechowy
  3. Układ moczowy.
  4. Skóra.
  5. Układ pokarmowy.
Dolegliwości, na które zapada dziecko, to zazwyczaj tzw.choroby ostre, pojawiają się nagle i tak samo gwałtownie ustępują, a ich objawy są bardzo widoczne.
Choroby oczyszczające różnią się od pozostałych, ponieważ uczestniczą w nich gruczoły wydzielania wewnętrznego, które pozwalają na usuwanie substancji z organizmu na zewnątrz.
Wszystkie substancje toksyczne są wydzielane właśnie tą drogą. System oczyszczający u dziecka jest fizjologicznie znacznie bardziej wrażliwy, ponieważ jest on w trakcie rozwoju. Dlatego potrzebna jest bardzo restrykcyjna kontrola tego, co powinno się rozwinąć jako element ciała i tego, co należy z organizmu wydalić. Stąd pożywienie lub lekarstwo, które nie powoduje skutków ubocznych u osoby dorosłej, może spowodować reakcję obronną i oczyszczającą u dziecka.

Układ oddechowy.
Układ oddechowy, a przede wszystkim płuca, to doskonały system oczyszczenia organizmu.
W oskrzelach, oskrzelikach i pęcherzykach płucnych znajdują się liczne gruczoły wydzielania śluzu, który w wielu przypadkach powoduje wydzielanie substancji toksycznych na zewnątrz.
Czasem można zaobserwować tzw. mokry kaszel (z obfitym wykrztuszaniem), który należy tolerować, dopóki nie przekroczy pewnych granic.

Układ moczowy.
Główną funkcją układu moczowego jest wydalanie, stąd spełnia on niezmiennie funkcję oczyszczającą.

Skóra.
To najczęstszy i najbardziej fizjologiczny sposób pozbywania się zbędnych substancji przez organizm dziecka. Skóra to zewnętrzna powłoka, i zgodnie z prawem Heringa, aktywny organa wydalania. Nie jest do końca normalne, jeżeli dziecko nie ma żadnych zmian skórnych podczas pierwszych lat życia.

Układ pokarmowy.
Pełni funkcję przyswajania pokarmu, a poza tym trafiają do niego liczne wydzieliny (płyn trzustkowy, żółć, soki żołądkowe i jelitowe), które przyczyniają się do oczyszczenia organizmu. Które dziecko niemało choć raz biegunki ? Przypadłość ta to sygnał ze strony układu trawiennego,
który reaguje w ten sposób na nieodpowiednie żywienie.

Układ limfatyczny.
W jego skład nie wchodzą gruczoły wydzielania wewnętrznego, ale układ limfatyczny to naturalna droga wydalania substancji toksycznych do 4 wymienionych układów, stanowiących drogi oczyszczania organizmu.
Ponieważ dziecko ciągle się rozwija, jego procesy fizjologiczne są szybsze niż u osoby dorosłej.
To niesie ze sobą większą ilość substancji, które muszą zostać wydalone. Układ ten, poza innymi funkcjami, odgrywa rolę „zamiatacza ulic” naszego organizmu, usuwając substancje, których naczynia krwionośne nie mogą przetransportować. Po jedzeniu płyn limfatyczny zmienia kolor na mlecznobiały, z uwagi na obecność tłuszczów i innych produktów w limfie. Wskazuje to na istotną funkcję układu limfatycznego, który jest pierwszym filtrem dla przyswajania produktów. Często choroby dzieci związane są z zapaleniem gruczołów limfatycznych ( w szczególności szyi, ale także pachwin i czy pach). Migdały i wyrostek robaczkowy to także organy limfatyczne. Układ limfatyczny spełnia jeszcze jedną funkcje, która jest zarazem przyczyną i efektem roli „zamiatacza”
jest to zadanie obronne organizmu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz